Menüyü Kapat

Etkinlikler

"O Günün Hikayesi" Filmi Galası Gerçekleştirildi

Geçmiş Etkinlik

Geri Dön

İstiklal Marşı’nın kabul edildiği günü anlatan O Günün Hikayesi filmimizin galası, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansu Yavaş ve Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon Ersoy’un katılımlarıyla Ato Congresium’da gerçekleştirildi. 

1921 Türkiye’sinde İstiklal mücadelesi veren Türk halkına ithafen yazılmış Milli Marşımızın hikayesini tarihsel bir kurguyla anlatılan filmin galasında yaım ekibi ve oyuncularda katılım sağladı.

Rektör Prof.Dr. Yavuz DEMİR'in açılış konuşmasıyla başlayan gecede, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy konuşmasında "Perdede yansımasına şahitlik edeceğiniz 'O Gün' her türlü olumsuzluğa rağmen umutsuzluğa düşmeyenlerin, işgalin ve zulmün gölgesinin kapladığı vatan toprağını karanlığa teslim etmeyenlerin; yokluk, yoksunluk ve asırların yorgunluğu omuzlarına çöktüğü halde diz çökmeyenlerin hayatından bir kesittir. O kesit ki 10 kıta, 41 mısra içinde Türk milletinin kimlik ve karakterini resmeden manzum bir destanın, milli iradenin sesi ve sözü haline geliş sürecini barındıran ve bütün bu duyguların en yoğun şekilde yaşandığı özel bir zaman dilimidir." dedi ve filmde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Whatsapp Destek Hattı